Wielkanocne Śniadanie w Mogilanach

Napisane przez
Dzięki inicjatywie i pracy wielu osób goście z Ukrainy mogli poczuć świąteczną atmosferę w trakcie Śniadania Wielkanocnego w mogilańskim dworze.

Śniadanie Wielkanocne dla przyjaciół z Ukrainy

Napisane przez
Do najbliższych obchodów Wielkanocy Prawosławnej zostało 5 dni! W 2022 roku Wielkanoc Prawosławna przypada na 24 kwietnia (niedziela). Zapraszamy na uroczyste Śniadanie Wielkanocne w mogilańskim dworze.

Radosnych Świąt Wielkanocnych

Napisane przez
Wszystkim mieszkańcom gminy Mogilany życzymy radosnego Alleluja!

Stanowisko Zarządu SMGM w sprawie drogi S7

Napisane przez
Zarząd Stowarzyszenia Mieszkańców Gminy Mogilany (SMGM) stoi na stanowisku, że budowa drogi S7 przez gminę Mogilany nie leży w interesie ogółu jej mieszkańców.

Internetowe byty wójta gminy Mogilany

Napisane przez
Czy Wójt wbrew temu co twierdzi używa Facebooka czy nie? Czy jest za zbudowaniem drogi S7 w naszej gminie czy przeciwko? Mieszkańcy mogą popaść w schizofrenię.

Prosimy o wsparcie zakupu podręczników!

Napisane przez
Już w najbliższy wtorek, 5 kwietnia rozpoczyna się kurs języka polskiego dla naszych gości z Ukrainy. Kurs odbędzie się w mogilańskim dworze.

Wójta nie interesuje co się dzieje w gminie?

Napisane przez
Na ostatnim zebraniu wiejskim w Gaju uczestnicy mogli kilkakrotnie usłyszeć od wójta, że nie interesuje go wiele rzeczy, które się w gminie dzieją. Oczywiście nie należy tego wyciągać z kontekstu, bo jak sam powiedział nie można tego stwierdzenia uogólnić. Ale niekorzystne wrażenie w mieszkańcach pozostało. A od czego się zaczęło?

Dary dla uchodźców z Ukrainy, wystarczy przyjść!

Napisane przez
  Do gminy Mogilany dotarły dla naszych ukraińskich przyjaciół dary od mieszkańców okolic Drezna, zebrane i zorganizowane przez Thomasa i Sarkę Elvins. Z pomocą mieszkańców Schöneck (region Vogtland) zebrane zostały odzież dla kobiet i dzieci oraz buty, śpiwory, odżywki, trochę kosmetyków, a nawet słodycze. Wszystko to dzięki nieformalnym kontaktom sympatyków Stowarzyszenia Mieszkanców Gminy Mogilany (dziękujemy Helena!) z tamtejszymi strażakami (Thomas - jesteś WIELKI!!!). Całość przywieźli nam niemieccy wolontariusze oraz członkowie zakonu Joannitów. Dystrybucją darów na terenie naszej gminy zajmie się pan Jerzy Przeworski. Wszystkie dary przewiezione zostały do budynku przy myjni samochodowej w Gaju, ul. Zadziele 137. Już od jutra w godz. 8 – 16 zapraszamy naszych ukraińskich gości do skorzystania ze zgromadzonych tam rzeczy. Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel. 668 352 235, 660 524 993.  

Podatkowy zawrót głowy w gminie Mogilany

Napisane przez
Podatkowy zawrót głowy w gminie Mogilany

Kurs języka polskiego dla uchodźców z Ukrainy

Napisane przez
Uwaga! Przyjmujemy zgłoszenia na internetowy kurs języka polskiego dla naszych gości z Ukrainy.

Mieszkańcy gminy Mogilany wspierają Ukrainę – aktualizacja 9.03

Napisane przez
Dzięki współdziałaniu różnych osób i organizacji udało się przeprowadzić wiele akcji, a kolejne inicjatywy i zbiórki odbędą się w najbliższych dniach.

"Ciepłe przyjęcie w mogilańskim dworze"

Napisane przez
Informacje, które dotarły do nas zostawimy bez komentarza. Brak słów….

Pieniądze wpłacane na konto SMGM pomagają Ukrainie

Napisane przez
Dziękujemy wszystkim, którzy dotychczas wpłacili datki na konto Stowarzyszenia Mieszkańców Gminy Mogilany „Pomagamy Ukrainie”. Dzięki Waszej pomocy mogliśmy już w pierwszych dniach, gdy w naszym sąsiedztwie pojawili się uchodźcy z Ukrainy, zakupić w trybie pilnym potrzebne im leki i żywność. Dziękujemy!

Budowa drogi S7 może zagrozić całej gminie

Napisane przez
Co jako mieszkaniec możesz zrobić aby zaprotestować przeciw budowie drogi S7 przez gminę Mogilany?

Petycja przeciwko kolejnej drodze ekspresowej w gminie Mogilany

Napisane przez
Zachęcamy do podpisania petycji wyrażającej sprzeciw przeciw przebiegowi drogi ekspresowej S7 przez gminę Mogilany. W jej przygotowaniu brało udział Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Mogilany.  

Droga S7 nie powinna dzielić gminy Mogilany

Napisane przez
Umysły mieszkańców naszej gminy rozgrzewa aktualnie problem, którędy pobiegnie nowo planowana droga S7. Jest to ważna inwestycja, która znacząco odciąży drogę DK7 (Zakopiankę), co ostatecznie przyczyni się do poprawy komfortu i bezpieczeństwa mieszkańców.

Śmieci w Gminie Mogilany po 22 zł, czy to było możliwe?

Napisane przez
Czy władze gminy na pewno wykorzystały możliwości uzyskania niskich cen za śmieci? O takiej potencjalnej możliwości można przeczytać na końcu artykułu, najpierw kilka słów wprowadzenia.

Nie strzelam w Sylwestra!

Napisane przez
Sylwester tuż,tuż…Przed nami huczne zabawy i choć co roku ponawiane są apele o rezygnacje z używania fajerwerków, nadal ten zwyczaj cieszy się dużą popularnością ze szkodą dla zwierząt domowych i wolno żyjących.
Strona 1 z 27