Stwórzmy wspólnie listę ciekawych miejsc do odwiedzenia w Gminie Mogilany

Przez  mogilany.info
(1 głos)
Mieszkamy w pięknej gminie, o bardzo urozmaiconym terenie, z wieloma lasami, pagórkami, parowami, rzeczkami, stawami i wieloma różnymi formacjami przyrodniczymi o dużych walorach turystycznych. Możemy się też poszczycić wieloma zabytkami i miejscami historycznymi. Warto je upowszechnić. 

Mieszka w gminie prawie 14 tysięcy ludzi (wg raport o stanie gminy z 2019 roku), stale przybywa nowych mieszkańców. Niewątpliwie zarówno "starzy" jak i nowi planując spędzanie wolnego czasu zastanawiają się, co warto odwiedzić. Wielokrotnie okazuje się, że mieszkając w gminie przez wiele lat nie znamy tych ciekawych miejsc, znajdujących się niekiedy "tuż za rogiem". Z kolei na pewno są wśród mieszkańców zapaleni turyści, którzy mogą się podzielić swoim doświadczeniem i wiedzą.

Dlatego zwracamy się z gorącą prośbą do mieszkańców Gminy Mogilany o nadsyłanie informacji o wartych odwiedzenia miejscach na nasz adres e-mail stowarzyszenie@mogilany.info. Może to mieć postać relacji z wyprawy, informacji spisanych z pamięci o jakimś obiekcie czy miejscu, zdjęć, mapy czy planu wycieczki pieszej lub rowerowej (prowadzącej również przez przyległe gminy). Chcielibyśmy w ten sposób budować pewną społeczność (jest sprawnie działające forum gminne na Facebooku, ale trudno wielokrotnie znaleźć starsze informacje), dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc we wzbogacaniu informacji o naszej gminie.  

IMG20210509160836

IMG20210509161059

Czytany 5447 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 20 Maj 2021 15:45