Osuwisko przy ulicy Skrzyszów - jakie zagrożenia?

Napisane przez
Jakie mogą być konsekwencje dla gminy? Czy gmina będzie obciążona odszkodowaniami? Domagamy się informacji od wójta.

Chaos z nowymi rozkładami autobusów

Napisane przez
Po otwarciu nowej pętli autobusowej w Mogilanach i zmianach rozkładu jazdy mieszkańcy wyrażają swoje niezadowolenie. Oczekujemy, że Urząd Gminy Mogilany odpowiednio na to zareaguje. Podejście do mieszkańca nie jest zbyt konstruktywne. Niedługo wybory, czy nie warto przekazać władzy w inne ręce? 

Znowu ścieki zalewają gminę!

Napisane przez
Kto dał ciche przyzwolenie na nielegalne wpinanie odpływu ścieków do kanalizacji burzowej na ulicy Świątnickiej? Czy do takich wpięć dochodziło też w innych miejscach gminy?

Mogilany ściekami stoją, a może płyną?

Napisane przez
Jeszcze nie zakończył się problem ze ściekami, które wydostawały się lub były wypuszczane z przeciążonej oczyszczalni we Włosani, a już kolejne płyną rowami w naszej gminie.

Kryzys z wodą w Mogilanach

Napisane przez
Ostatnie wydarzenia związane ze skażeniem wody w gminnym wodociągu bakteriami z grupy coli, brutalnie obnażyły obraz nieprzygotowania naszej gminy na sytuacje kryzysowe. Poniżej publikujemy list mieszkańca.

Oczyszczalnia we Włosani – mieszkańcy biorą sprawy w swoje ręce

Napisane przez
Wobec bezczynności władz samorządowych w sprawie rozwiązania wieloletniego problemu w funkcjonowaniu oczyszczalni ścieków we Włosani mieszkańcy za pośrednictwem radnego Jerzego Przeworskiego zwrócili się o pomoc do Ministerstwa Finansów.

Problemy z oczyszczalnią we Włosani coraz poważniejsze

Napisane przez
Wbrew temu, co wójt twierdzi w wywiadzie, problem zgłaszany jest już od lat. I po co takie mydlenie oczu?

Oczyszczalnia we Włosani nadal zanieczyszcza

Napisane przez
Władze gminy lekceważą problem gminnych ścieków. Oczyszczalnie są niewydolne. Szkody ponoszą wszyscy mieszkańcy. Sprawę zgłoszono do WIOŚ.