Chaos z nowymi rozkładami autobusów KingSusiePen24

Chaos z nowymi rozkładami autobusów

Przez  mogilany.info
(0 głosów)
Po otwarciu nowej pętli autobusowej w Mogilanach i zmianach rozkładu jazdy mieszkańcy wyrażają swoje niezadowolenie. Oczekujemy, że Urząd Gminy Mogilany odpowiednio na to zareaguje. Podejście do mieszkańca nie jest zbyt konstruktywne. Niedługo wybory, czy nie warto przekazać władzy w inne ręce? 

 

Urząd Gminy Urząd poinformował niedawno, że w związku z wprowadzeniem nowego rozkładu jazdy autobusów (od 17 lutego 2024 r.) linii nr 245, nr 275 i nr 285, do dnia 23 lutego 2024 r. można składać uwagi co do korekty nowych rozkładów jazdy, telefonicznie lub poprzez e-mail (. Wobec komentarzy mieszkańców na Facebook zachęcamy do składania takich uwag tą drugą drogą, gdyż rozmowa telefoniczna może być frustrująca. Dotychczasowe uwagi dotyczą niepotrzebnych objazdów, wydłużania czasu dojazdu i związanego z tym braku możliwości zdążenia na przykład do szkoły. 

Ponieważ dyskusje w mediach społecznościowych mają to do siebie, że giną w czeluściach czasu, warto zebrać w jednym miejscu kilka istotnych komentarzy (z minimalną edycją interpunkcyjną i ortograficzną):

"Widzę że zmieniono rozkład jazdy MPK autobusów, otworzono już przystanek mogilany pętla. Czy nie ma możliwości, by na przykład co drugi autobus jechał tamtą trasą, kto o tym decyduje? Czy jest w ogóle taka opcja zmiany? Jadąc od strony Włosami tracić się będzie dodatkowo około 15-20 minut zanim to wszystko objedzie"

 "W jakim celu mieszkańcy Włosani w godzinach wczesnorannych muszą zwiedzać pętlę w Mogilanach, kiedy urzędy otwarte są od godziny 8?? A autobus 245 jedzie na tym odcinku kilka minut wcześniej lub później, autobus 275 wyrusza z pętli Mogilany o 4:46, a 245 o godzinie 4:42"

"Do Skawiny też zmienili, że teraz dzieci które jechały do Technikum i liceum autobusem 245, np Buków szkoła 7:27, teraz już mają dany później na 7:38, gdzie nie mają możliwości zdążyć na lekcje .To co zrobili z tym rozkładem to jest jakaś porażka"

 "Zabrali dzieciom autobus z możliwością dojazdu do szkół w Skawinie i do szkoły w Bukowie gdzie nie musiały iść droga bez chodników"

"Czy jest możliwa korekta autobusu z Chorowic, tak aby przyjeżdżał do rynku ok. 7:45? Moglibyśmy wtedy zaczynać lekcje od 8:00."

"Dzieci nie jeżdżą tylko tym autobusem 245 do pobliskich szkół. Muszą dojechać na 8 na drugi koniec np. Krakowa. Córka żeby zdążyć na 8 musiała wyjechać tym po 6 (...) 10 min później już będzie dramat z czasem! "

"Zgadza się, dlatego rano powinno być więcej kursów, jeżeli to możliwe. Ponieważ nie ma szkół w Borku, najbezpieczniejsze żeby autobus był koło 7:20 w Borku. Powinien zdążyć przed korkami. Ten sam pojazd ma szansę dowieźć dzieci na 8 do niektórych lokalnych szkół, jeżeli ruszy natychmiast z powrotem. Tyle że dla uczniów na 275/285 to oznacza upokarzające wożenie się bez sensu po Mogilanach. Jako dorośli będą mieć przez to negatywny stosunek do komunikacji publicznej. Coś niestałego, nieprzemyślanego i upokarzającego"

 

Jest też kilka komentarzy dotyczących samych konsultacji:

 

"Zadzwoń przekonaj się jak wygląda rozmowa…, nie wiem skąd biorą takich urzędasów! Mi chodziło wyłącznie o to, by nie zmieniać tak bardzo porannego rozkładu jazdy, gdzie kindery jadą do szkół, ale odbijasz się jak o ścianę. Zresztą większość osób nie zareaguje na temat, zatem na starcie jest przegrany."

"Możliwość zgłaszania do 23 lutego jest kpiną, bo to jest ostatni dzień ferii. Dopiero 26 lutego, kiedy ruszy szkoła, okaże się w pełni jak idiotyczny i problematyczny jest nowy rozkład".

"Szanowni Państwo, zgłaszanie uwag dotyczące nowego rozkładu jazdy MPK to fikcja, dzwoniąc pod numer z linka powyżej nic nie uzyskacie, nic się nie da zmienić. Więc pytam, po co on był w ogóle skoro rozmawiasz jak ze ścianą…"

 

Wiemy, że artykuły na naszym portalu są czytane przez pracowników administracji gminnej. Może w ten sposób uświadomimy im, że temat jest elementem żywej dyskusji publicznej, a ich obowiązkiem jest pracować na rzecz interesu mieszkańców. Oczekujemy zatem, że rzetelnie rozwiążą ten problem. 

Mamy wrażenie, że stare władze słabo dają sobie radę z takimi problemami, a uwagi mieszkańców wręcz im przeszkadzają. Niedługo wybory i warto rozważyć komu powierzyć stery gminne. 

Czytany 1082 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 20 Lut 2024 14:13