Minister Andrzej Adamczyk ogłasza realizację kolejnych postulatów Stowarzyszenia Mieszkańców!

Przez 
(12 głosów)
Wiadukt Zadziele-Widokowa w Gaju oraz kładka dla pieszych w Libertowie. Andrzej Adamczyk ogłosił, że Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa przystąpi do realizacji inwestycji, o które zabiegaliśmy od lat.

 

Obecny Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk jeszcze jako poseł uczestniczył w 4 manifestacjach na zakopiance zorganizowanych przez Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Mogilany.

Pan Minister doskonale zna problemy związane z bezpieczeństwem drogowym. Dał temu kolejny dowód, ogłaszając w środę (2 marca) listę inwestycji z zakresu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego oczekujących na pilną realizację.

Na liście znalazły się 3 inwestycje na terenie Gminy Mogilany:

  1. Libertów - Budowa kładki dla pieszych
  2. Gaj - Budowa dwupoziomowego skrzyżowania z drogami powiatowymi (ul. Zadziele i Widokowa) budowa chodników, zatok autobusowych
  3. Mogilany-Włosań - montaż aktywnego znaku kasetonowego D-6 nad istniejącym przejściem dla pieszych wraz z jego doświetleniem

Wszystkie te inwestycje stanowią odpowiedź na postulaty Stowarzyszenia Mieszkańców Gminy Mogilany, formułowane od 2010 roku.

Ponad 5 lat walki o bezpieczne przejścia przynosi efekt. Pięć manifestacji na zakopiance, setki pism do różnych instytucji i polityków wszystkich opcji. Zaangażowanie licznych mediów. To wszystko nie poszło na marne.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w poprawę bezpieczeństwa na zakopiance!

Czytany 12306 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 04 Kwi 2017 19:59
Ten album nie zawiera żadnych elementów