Czy Kozówki w Mogilanach zostaną zabudowane?

Napisane przez
Ta unikatowa enklawa przyrodnicza zgodnie z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego ma być częściowo zabudowana. Uwagi do MPZP jej dotyczące nie zostały uwzględnione.

Co dalej ze studium? Czekamy na rozprawę w NSA

Napisane przez
Uchwalenie miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego to zagrożenie finansowe dla naszej gminy w przypadku niekorzystnego wyroku NSA dotyczącego studium. Właściciele działek będą mogli siędomagać odszkodowań.

Wyrok sądu nie oznacza prawidłowości studium

Napisane przez
Tym bardziej wyrok nie oznacza, że studium jest dobre. Uchylenie Skargi wojewody oznacza po prostu, że argumenty użyte w tej skardze były niezasadne. Sąd nie analizuje zgodności całego dokumentu z przepisami prawa, a jedynie odnosi się do konkretnych zarzutów. 

Czemu mieszkańcy nie są informowani, że Wojewoda zaskarża studium do sądu?

Napisane przez
Gdyby nie informacje umieszczone na profilach radnego Mateusza Paszty i opublikowanie treści skargi na profilu radnego Jerzego Przeworskiego, mieszkańcy żyliby w błogiej nieświadomości, że wszystko jest w porządku.

Co planuje Wojewoda w sprawie studium?

Napisane przez
Czekamy na informację z Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego dotyczącą dalszych losów studium, w tym pozwu sądowego dotyczącego tego dokumentu.

GMINA SPRZEDANA DEWELOPEROM?

Napisał
Rada Gminy Mogilany na sesji 7 października 2020 r. uchwaliła Studium Zagospodarowania Przestrzennego. Radni zlekceważyli szereg sygnałów i opinii, że jest to zły projekt, który nie służy dobru wspólnemu mieszkańców.

Czy radni Gminy Mogilany skorzystają na uchwaleniu studium?

Napisane przez
Nie wiemy ile z prawie 900 wniosków złożonych do studium składali aktualni radni. Jeżeli ich działki przekształcono na tereny budowlane, to uchwalając studium działają dla własnej korzyści. Mieszkańcy gminy powinni uzyskać taką informację. 

Czy projekt studium rzeczywiście uwzględnia interesy mieszkańców?

Napisane przez
Wielu mieszkańcom odmówiono przekształcenia działki, podczas gdy według wyliczeń średnia powierzchnia działki przeznaczonej do przekształcenia wynosi prawie 30 arów, a można znaleźć działki przekraczające 1 ha. Kto rzeczywiście skorzysta na tych przekształceniach?

SEKRETNE I ZNIKAJĄCE SESJE RADY GMINY MOGILANY

Napisał
Odwołano sesję, na której radni mieli przegłosować projekt studium. Powód? Radca prawny Urzędu Gminy na kwarantannie.

Uwagi SMGM do studium

Napisane przez
Jak wielu mieszkańców gminy Mogilany SMGM wysłało do Urzędu Gminy swoje uwagi do studium. Ptaszki w gminie ćwierkają, że wnioski składane do aktualnego projektu studium mogą nie być uwzględnione. Dzięki temu nie będzie konieczne ponowne wyłożenie studium. W czyim to jest interesie?  
Strona 1 z 3