Wójt się podpina do kanalizacji, a innym nie pozwala.

Przez 
(0 głosów)
Wójt, mieszkaniec gminy Świątniki Górne, przyłączył się do kanalizacji w Gminie Mogilany, a inni mieszkańcy tej gminy nie mogą.

 

Urząd Gminy Mogilany poinformował na swojej stronie, że 26 lutego 2024 r. rozpoczęła się rozbudowa oczyszczalni ścieków we Włosani, która zakończy się w sierpniu 2025 r. Wtedy będą się do niej mogli wpiąć mieszkańcy, którzy od miesięcy nie mogą tego zrobić z uwagi na niewydolność oczyszczalni, która od lat zanieczyszcza wody potoku zasilającego Skawinkę, stanowiącą źródło naszej wody (http://www.mogilany.info/samorzad-gminny/infrastruktura/49-infrastruktura/1043-oczyszczalnia-we-wlosani-nadal-zanieczyszcza). Do niedawna nikt się tym nie interesował na poważnie, dopóki nie pojawił się materiał filmowy w telewizji i sprawy naprawdę nie nagłośniono (http://www.mogilany.info/samorzad-gminny/infrastruktura/49-infrastruktura/1051-oczyszczalnia-we-wlosani-mieszkancy-biora-sprawy-w-swoje-rece). Niewydolność oczyszczalni w Lusinie (aktualnie rozbudowywanej) uniemożliwia również wpięcie się do kanalizacji mieszkańcom Gaja.

Wszystko byłoby piękne, jednak w naszej gminie mamy równych i równiejszych. Otóż otrzymaliśmy informację od mieszkańca, że wójt Piotrowski w 2023 r. jako mieszkaniec Olszowic (gmina Świątniki Górne) przyłączył się do kanalizacji wykonanej dla mieszkańców gminy Mogilany. Czyli jak to tak, inni nie mogą, a wójt po cichu robi, bo może? Dla niego przepustowość oczyszczalni nie jest już za słaba?

Na swoim profilu na facebooku wójt Piotr Piotrowski opublikował film, na którym informuje o rozbudowie oczyszczalni we Włosani oraz o tym, że mieszkańcy będą mogli się podpinać po rozbudowie w sierpniu 2025 roku. Tyle, że oglądający nie mają świadomości, że wójt sam się już podłączył i nie czekał na rozbudowę.

Przyłączenie nie było proste, ponieważ wymagało przewiertu pod drogą Królowej Polski. Należy zatem zapytać, kto poniósł związane z tym koszty. Do Świątnik Górnych zostało wysłane zapytanie, czy partycypowały w kosztach tej inwestycji, ale nadal nie przyszła odpowiedź na to pytanie. Więc ponownie pytamy, kto zapłacił za przepust pod drogą i podłączenie wójta do naszej sieci?

Drodzy mieszkańcy, nie może być tak, że władza wykorzystuje swoją pozycję do uzyskiwania korzyści. Obowiązują ją takie same prawa i obowiązki, jak innych obywateli. Pamiętajcie o tym przy głosowaniu w wyborach.

Czytany 1632 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 21 Mar 2024 12:14