Radar w Gaju zniknął

Przez  mogilany.info
(0 głosów)
Sytuacja zagraża bezpieczeństwu mieszkańców. Mamy nadzieję, że ma charakter przejściowy.

Kilka dni temu jadący Zakopianką kierowcy, w tym mieszkańcy gminy Mogilany mogli zauważyć, że zniknął radar w Gaju. Odgrywał on bardzo ważną funkcję, ponieważ pilnował przestrzegania ograniczenia prędkości do 70 km/h przed przejściem dla pieszych oraz bardzo newralgicznym skrętem z DK7 do Gaja. Skręt ten odgrywa aktualnie istotną rolę z uwagi na budowę wiaduktu w Gaju i brak możliwości skrętu w ulicę Zadziele. Nawet w okresie tych kilku dni można było zaobserwować coraz większą liczbę kierowców łamiących ograniczenie prędkości, co skutkowało znacznie trudniejszym skrętem z DK7 w ulicę Wąwozową. Nie mówiąc już o narażaniu na niebezpieczeństwo pieszych na przejściu.

W dniu dzisiejszym (22.02.2023) rano w tym miejscu widać było pracujących robotników, jednak do wieczora nie było widać skutków ich pracy. Być może trwają prace nad montażem nowego fotoradaru.

Z naszej strony wystosowaliśmy pismo do Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, instytucji zarządzającej fotoradarami, z prośbą o wyjaśnienie zaistniałej sytuacji, domagając się jak najszybszego przywrócenia tego fotoradaru dla bezpieczeństwa mieszkańców.

Czytany 1825 razy Ostatnio zmieniany środa, 22 Lut 2023 19:49