Kiedy powstanie wiadukt w Gaju? List do Generalnej Dyrekcji Dróg

Przez 
(1 głos)
Wzywamy Generalną Dyrekcję Dróg i Autostrad do sfinalizowania planu budowy wiaduktu w Gaju na skrzyżowaniu ulic Widokowa-Zadziele.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

Dyrektor Oddziału w Krakowie Pan Tomasz Pałasiński

 

Szanowny Panie Dyrektorze!

17 kwietnia 2014 r. w Urzędzie Gminy Mogilany odbyło się spotkanie z Panem Dyrektorem oraz z Posłami Andrzejem Adamczykiem oraz Józefem Lassotą, Dyr. Marianem Paszczą (z Zarządu Dróg Powiatu Krakowskiego), Wójtem Krzysztofem Musiałem oraz przedstawicielami Stowarzyszenia Mieszkańców Gminy Mogilany. W trakcie spotkania przedstawił Pan koncepcję budowy węzła komunikacyjnego (wiaduktu) dla komunikacji pieszej i samochodowej w rejonie ulic Widokowa oraz Zadziele w Gaju.

2 czerwca 2014 r. odbyło się kolejne robocze spotkanie w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju, w którym wzięli udział: Min. Zbigniew Rynasiewicz, przedstawiciele GDDKiA (wśród nich Dyr. Agnieszka Wachowska z Oddziału w Krakowie), Starosta Krakowski Józef Krzyworzeka, Poseł Józef Lassota i Wójt Krzysztof Musiał. Kontynuowano negocjacje na temat budowy wiaduktu w Gaju, którego koszt oszacowano na ok. 20 mln zł. Rozmowy na ten temat miały być kontynuowane. Jednak do tej pory nie odbyło się na ten temat żadne spotkanie robocze.

Tymczasem w miejscu, gdzie miał powstać wiadukt nieustannie dochodzi do wypadków. Na niebezpieczeństwo narażeni są zwłaszcza piesi. W grudniu ubiegłego roku został potrącony mężczyzna, który szczęśliwie przeżył. Natomiast wczoraj 24 lutego 2015 r. został potrącony pieszy, który zmarł na miejscu zdarzenia. Zginął w pobliżu krzyża, który został postawiony na poboczu drogi po śmierci w 2009 r. Pana Jacka Szurleja. Ten młody mieszkaniec Gaja osierocił trójkę małych dzieci.

Szanowny Panie Dyrektorze!

Mieszkańcy są zmuszeni do przemieszczania się przez niebezpieczne skrzyżowanie, gdyż nie mają innego wyjścia. Po dwóch stronach zakopianki są usytuowane przystanki autobusowe, więc aby dojść do przystanku trzeba zaryzykować swoje życie i zdrowie.

Wzywamy Generalną Dyrekcję Dróg i Autostrad do sfinalizowania planu budowy wiaduktu w Gaju na skrzyżowaniu ulic Widokowa-Zadziele.

Z poważaniem

Sylwester Szefer

Przewodniczący Stowarzyszenia Mieszkańców Gminy Mogilany

Czytany 2842 razy Ostatnio zmieniany sobota, 14 Mar 2015 18:45