Pieniądze wpłacane na konto SMGM pomagają Ukrainie

Przez  mogilany.info
(0 głosów)
Dziękujemy wszystkim, którzy dotychczas wpłacili datki na konto Stowarzyszenia Mieszkańców Gminy Mogilany „Pomagamy Ukrainie”. Dzięki Waszej pomocy mogliśmy już w pierwszych dniach, gdy w naszym sąsiedztwie pojawili się uchodźcy z Ukrainy, zakupić w trybie pilnym potrzebne im leki i żywność. Dziękujemy!

Z inspiracji członka zarządu naszego stowarzyszenia, prof. Fryderyka Zolla, część zgromadzonych środków postanowiliśmy przeznaczyć na dofinansowanie transportu z pomocą rzeczową dla ludności cywilnej oraz Ukraińskiej Obrony Terytorialnej z Tarnopola. Pomoc ta została zorganizowana przez prof. Zolla wspólnie z Fundacją im. Janusza Kurtyki. Właśnie dotarła do nas wiadomość, iż w dn. 7 marca transport dotarł na Ukrainę. Zawieziono w nim leki, sprzęt ochrony osobistej, buty, bandaże, żywność o długim okresie trwałości, latarki, generatory prądu i inne przedmioty pierwszej potrzeby. Dziękujemy Fryderykowi za zorganizowanie tego humanitarnego konwoju i osobiste dowiezienie go na miejsce!

Akcja „Pomagamy Ukrainie” nadal trwa. Dzięki Waszemu wsparciu finansowemu będziemy mogli szybko reagować na potrzeby tu na miejscu, w naszej gminie, a także wspierać inne, sprawdzone inicjatywy. Róbmy wszystko, aby nasi przyjaciele z Ukrainy odzyskali swój bezpieczny dom!

Czytany 1670 razy