Akademia Mieszkańców – „Zapomniane dwory na Białorusi”

Przez  mogilany.info
(0 głosów)
14 stycznia, w piątek o godz. 18.00 Akademia Mieszkańców zaprasza na spotkanie on-line z laureatką konkursu „Nieznana Białoruś – przybliżenie”, Margaritą Palchukevich.

Margarita, studentka Uniwersytetu Pedagogicznego  w Krakowie, jest autorką jednego z trzech projektów wyróżnionych stypendium w konkursie przeprowadzonym przez Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Mogilany.

Więcej o konkursie przeczytasz tutaj:

http://www.mogilany.info/kultura/47-nieznana-bialorus-przyblizenie/949-laureaci-konkursu-nieznana-bialorus-przyblizenie

Będziemy mieli przyjemność posłuchać opowieści Margarity o „Zapomnianych dworach na Białorusi”.

Tak Margarita pisze o sobie i swoim projekcie:

Jestem studentką III roku na kierunku kulturoznawstwo i wiedza o mediach na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Celem mojego projektu jest organizacja wykładu o zapomnianych dworach szlacheckich na Białorusi.

Przez brak wystarczających środków w budżecie państwa znaczna część dworów na terytorium Białorusi jest w stanie ruiny, bez właścicieli i możliwości renowacji, tym samym grozi im zburzenie. Dlatego postanowiłam zając się „odrodzeniem” niektórych z tych dworów poprzez ich popularyzację. Nie mniej ważnym celem projektu jest przedstawienie dworów nie tylko za pomocą informacji znalezionej w Internecie, ale także za pomocą badań “w terenie”: nagrywania filmików, robienia zdjęć, poszukiwania informacji w lokalnych archiwach i, o ile będzie taka możliwość, przeprowadzenia wywiadów z mieszkańcami miejscowości, gdzie te dwory się znajdują.

Mam nadzieję, że poprzez swój wykład zachęcę Państwa do zwiedzania tych miejscowości oraz poszerzę Państwa wiedzę na temat kultury białoruskiej.

Akademia Mogilany 2022 styczeń 01

Dane dostępu:

Join Zoom Meeting (kliknięcie otworzy aplikację Zoom lub umożliwi pobranie aplikacji):

https://zoom.us/j/96417470222?pwd=WmV4V2FUSkV0Tkt1RHhLQkxHNVZPZz09

Identyfikator spotkania: 964 1747 0222

Kod dostępu: Mogilany

Czytany 326 razy