montaż pylonów montaż pylonów Jerzy Nowicki

Nasza kładka

Przez 
(4 głosów)
Drodzy mieszkańcy Naszej Gminy,

niedawno minęło pięć lat od naszego pierwszego protestu na zakopiance w walce o bezpieczne przejścia. Potem były kolejne protesty, blokady, happening pod nazwą "Światowy Dzień Jelenia w Gminie Mogilany", setki pism do Dyrekcji generalnej Dróg Krajowych i Autostrad. W końcu - z inicjatywy posła Józefa Lassoty - doszło do rozmów w Ministerstwie Infrastruktury. Gminę reprezentował ówczesny wójt Krzysztof Musiał, a Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Mogilany m.in. Sylwester Szefer, Joanna Nowicka i Grzegorz Stokłosa. Wrócilićmy do domu z obietnicą budowy kładki w Gaju

 

Dziś widzimy naocznie pierwsze efekty naszych działań.

Jeszcze kilka tyodni temu były tu tylko dziury w ziemi

Przed kilkoma dniami można było zobaczyć montaż efektownych pylonów od strony wschodniej zakopanki

Nasza kładka rośnie.

Czekają nas jeszcze utrudnienia (zwężenia jezdni), ale według zapewnień wykonawców 30 listopada kładka w Gaju zostanie oddana do użytku.

Zostało jeszcze wiele do zrobienia, między innymi skrzyżowanie na Zadzielu w Gaju i przejście w Libertowie.

My, mieszkańcy naszej Gminy udowodniliśmy że damy radę.

 

 zdjęcia: Jerzy Nowicki

Czytany 3391 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 06 Sie 2015 01:00